| Lenght | 66 cm |
| Waterproof | no |
| Water resistance | yes |
| Pulsation | no |
| Vibration | yes |
| Material property | Tvrdý na dotek |
| Erogenous zone | Clitorial, Nipples |
| Material | Surgical steel |
| Colour | Silver |
| Weight | 40 g |
| Diameter min. | 0.8 cm |
| Diameter max. | 1.3 cm |
| Power supply | Charger |
| Battery type | Rechargeable |