| Lenght | 23.5 cm |
| Waterproof | yes |
| Water resistance | yes |
| Pulsation | no |
| Vibration | yes |
| Erogenous zone | Vagina, Couples, G-bod |
| Material | Medical silicone |
| Colour | Black |
| Weight | 344 g |
| Diameter min. | 4 cm |
| Diameter max. | 4.5 cm |
| Power supply | Charger |
| Battery type | Rechargeable |